Vaikų vakcinacija nuo COVID-19 ligos

Tėveliai jau gali registruoti savo 5–11 metų amžiaus vaikus vakcinacijai nuo COVID-19 ligos

 

Įvertinusi klinikinių tyrimų duomenis, Europos vaistų agentūra rekomenduoja skiepyti 5–11 metų vaikus „Comirnaty“ vakcina, nes ji veiksmingai apsaugo šios amžiaus grupės asmenis nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos).

Nuo ketvirtadienio, gruodžio 9 d., vakcinacijai nuo COVID-19 ligos (koronaviruso infekcijos) gali būti registruojami ir 5–11 metų vaikai. Šiai amžiaus grupei skirtos vakcinos Lietuvą turėtų pasiekti šią savaitę, o skiepijimą planuojama pradėti, kai vakcinos bus pristatytos į skiepijančias asmens sveikatos priežiūros įstaigas.

5–11 metų amžiaus vaikai bus skiepijami specialiai šiai amžiaus grupei skirta mažesnio tūrio „Comirnaty“ vakcina (gamintojas „BioNTech ir Pfizer“). Vakcina jaunesniems vaikams turės 10 mikrogramų COVID-19 mRNR (veikliosios medžiagos), vaikui bus suleidžiama 0,2 ml tūrio vakcinos dozė. 12 metų ir vyresniems gyventojams skirtose „Comirnaty“ vakcinose yra 30 mikrogramų COVID-19 mRNR, o vienos dozės tūris sudaro 0,3 ml.

Tiek suaugusieji, tiek vaikai yra skiepijami į žasto raumenį, tarp pirmos ir antros vakcinos dozių daroma bent 21 dienos pertrauka.

Tėvai (įtėviai), globėjai arba rūpintojai registruoti vaikus vakcinacijai gali įprastu būdu – internetu www.koronastop.lt, trumpuoju numeriu 1808 arba paskambinus tel. 8 682 29 079.

Vienas iš aukščiau paminėtų asmenų taip pat turės lydėti vaiką į vakcinacijos vietą ir atvykus pateikti savo ir vaiko asmens tapatybę patvirtinančius dokumentus. Atvykimas yra traktuojamas kaip sutikimas skiepytis, todėl sutikimo pažymos pildyti nereikės.

Artimiausiu metu Akmenės rajono savivaldybės vakcinacijos centre (VšĮ Akmenės rajono PSPC patalpose), adresu: Žemaitijos g. 6, Naujoji Akmenė, 5–11 metų amžiaus vaikai bus skiepijami gruodžio 20 ir 21 dienomis. Atsiradus didesniam skiepijimo poreikiui, vaikai bus skiepijami visose Akmenės rajono gydymo įstaigose.

Išsamią informaciją apie skiepus Jums suteiks gydytojas, prie kurio yra prirašytas Jūsų vaikas.