VAIKAI PIEŠĖ DRAUGYSTĘ

Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykla organizavo tarptautinį ikimokyklinio ugdymo įstaigų piešinių konkursą „Eikime visi kartu-draugystės takeliu“. Vis labiau kalbant apie įtraukųjį ugdymą, šio konkurso metu atskirą dėmesį skyrėme vaikams, kurie turi specialiųjų ugdymo(si) poreikių.

Piešinių konkursą inicijavo skyriaus ,,Buratinas“ mokytojos Daiva Liuberskytė-Šukienė, Daiva Jurgelienė ir Dalia Gylienė. Konkursui buvo pateikta ankstyvojo amžiaus (1-3 m.) – 13 ugdytinių individualių ir grupinių dailės darbų. Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus (4-7 m.) – 30 dailės darbų. Vaikų piešiniai į mūsų įstaigą atkeliavo iš Šiaulių, Kauno, Dobelės (Latvija) ir trijų Japonijos  Mukawa miestelio vaikų darželių. Skatinant kūrybinį aktyvumą bei meninę saviraišką įvairiomis dailės raiškos priemonėmis ir būdais, piešinių konkurso tikslas buvo į kūrybinį procesą įtraukti ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinius, mokytojus, specialiuosius pedagogus ir logopedus.

Piešinių konkursai ikimokyklinio amžiaus vaikams organizuojami labai dažnai, tačiau daugiausia – 3-7 metų vaikams. Šio konkurso organizatoriai siekė, jog būtų aktyvinama ankstyvojo amžiaus vaikų (1-3 metų) vaizduotė bei lavinama smulkioji motorika. Pasitelkiant netradicinius kūrybinės raiškos būdus, stiprinamas patyriminis veiklos ryšys su supančiu pasauliu, sudaromos galimybės ankstyvojo amžiaus vaikams patirti džiugias emocijas dalyvaujant kūrybos procese ir tęsti įstaigos bendradarbiavimą su Japonijos Mukawa miestelio bendruomene.

Piešinius vertino Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos ,,Buratinas“ vedėja Irena Girdvainienė, vyresnioji mokytoja Dalia Gylienė, Akmenės rajono meno mokyklos dailės mokytoja Rita Almanis:

• I-ąją vietą ankstyvojo amžiaus kategorijoje komisija skyrė IKU mokyklos 3 m. amžiaus ugdytinės Dominikos Dijokaitės darbui, mokytoja Laura Andruškienė;
  • II-ąją vietą IKU mokyklos ,,Varliukai“ grupės vaikų piešiniui, mokytoja Agnė Krušinskienė;
  • III-ioji vieta atiteko Tampopo hoikujo (lopšelis ,,Kiaulpienė“) ugdytinių meninės raiškos darbui, mokytojos: Ms. Seiko ANEZAKI, Ms.Yoko AOKI. ;
  • Ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus kategorijoje, komisija vienbalsiai I-ąją vietą skyrė Kauno Šančių lopšelio darželio ugdytinei 7 m. Gytei, mokytoja Gina Jurevičienė;
  • Dvi antros vietos skirtos: Šiaulių lopšelio-darželio ,,Kregždutė“ 6 m. amžiaus ugdytinei Ramintai Savičiūnaitei, mokytoja Raminta Ratkuvienė ir IKU mokyklos auklėtinei 6 m. Kotrynai Perminaitei, mokytoja Rasa Butkevičiūtė;
  • Dvi trečios vietos atiteko Dobeles PII ,,Jantarpinš“ darželio 6-7 m. amžiaus grupės vaikų piešiniui, mokytojos: Ilona Balade ir Iveta Bruzinska ir IKU mokyklos 5-7 m. amžiaus grupės vaikų piešiniui, mokytojos: Vida Drąsutienė ir Regina Norbutienė.

Prizinių vietų laimėtojai apdovanoti diplomais, visi konkurso dalyviai – pažymomis, padėkos raštais.

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja Daiva Liuberskytė-Šukienė

III-ioji vieta atiteko Tampopo hoikujo (lopšelis ,,Kiaulpienė“) ugdytinių meninės raiškos darbui, mokytojos: Ms. Seiko ANEZAKI, Ms. Yoko AOKI.