Tarptautinis šokių konkursas-festivalis ,,Pumpurėliai 2022“

Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokyklos skyriuje ,,Buratinas“ 2022 m. gegužės 13 d. įvyko VI-asis tarptautinis nuotolinis šokio konkursas-festivalis ,,Pumpurėliai 2022“. Šokio konkurse-festivalyje dalyvavo keturių amžiaus grupių vaikai ir jaunimas: pirmoje grupėje pasirodė vaikai nuo 3 metų iki 7 metų, antroje grupėje – nuo 8 metų iki 10 metų, trečioje – 11–14 metų šokėjai, ketvirtoje šoko 15–19 metų jaunimas. Pačių mažiausių vaikų grupėje dalyvavo 11 kolektyvų, tai šokėjai iš Naujosios Akmenės, Panevėžio, Mažeikių, Kauno, Joniškio, Latvijos Respublikos Rygos miesto. Įvertinus konkurso komisijos skirtų balų skaičių, pirma vieta atiteko Šiaulių ,,Kosmėjos“ šokio studijai, dvi antros vietos – Kauno lopšelio-darželio ,,Klausutis“ šokėjėliams ir Mažeikių ,,Rasos Langės šokio studijai“.

Antroje konkurso dalyvių amžiaus grupėje savo šokius pristatė 11 šokių grupių iš Tauragės, Mažeikių, Viekšnių, Akmenės, Joniškio, Šiaulių ir Latvijos Respublikos Rygos miesto. 8–10 metų šokėjų grupės nugalėtojais tapo Šiaulių ,,Kosmėjos“ atstovai, dvi antros vietos skirtos Viekšnių  šokėjų grupei ,,Šokio magija“ ir Latvijos Respublikos Rygos miesto ,,Perlite“ šokio kolektyvams.

11–14 metų šokėjų amžiaus grupei atstovavo šešios šokio grupės: Naujosios Akmenės, Akmenės, Viekšnių, Mažeikių, Šiaulių. Pirmąją vietą vertinimo komisija skyrė Šiaulių ,,Kosmėjos“ šokio kompozicijai ,,Pavasario šydas“, dvi antrąsias vietas laimėjo Naujosios Akmenės šokio kolektyvas ,,Jauniai“ su šokiu ,,Uolinderis“ ir Šiaulių ,,Kosmėjos“ šokio kompozicija ,,Žvaigždynas“.

Konkurse-festivalyje ,,Pumpurėliai 2022″ 15–19 metų amžiaus jaunimo šokio grupei atstovavo šeši kolektyvai. Pirmoji vieta, kaip ir kitose amžiaus grupėse, atiteko Šiaulių ,,Kosmėjos“ šokio kompozicijai ,,Flamingų lagūna“, pagal surinktų balų skaičių dvi antrąsias vietas pasidalijo Akmenės šokio grupė ,,Akimirka“ (šokio kompozicija ,,Niekas nesužinos“) ir Latvijos Respublikos Rygos šokėjų grupė ,,Perlite“ (šokio kompozicija ,,Mergaitės pasakojimas“).

Džiugu, kad įstaigos organizuojamas šokio konkursas-festivalis sulaukia vis didesnio susidomėjimo ir dalyvių skaičiaus. Konkurso ,,Pumpurėliai 2022“ komisija vertino dalyvių šokio techniką, šokio idėją, judesio ir muzikos dermę, atlikimo technikos įvairumą, artistiškumą, sceninę kultūrą, kolektyvo stilingumą, estetinį įvaizdį choreografinėse kompozicijose. Šokio konkursą-festivalį parėmė Naujosios Akmenės gėlių parduotuvė ,,Tik tau“, UAB „Eternit Baltic“, UAB „Vaidva“, parduotuvė „Luoma“, ūkininkas D. Dijokas ir pagrindinis renginio rėmėjas – UAB ,,VMG Service Akmenė“. Gautos paramos dėka, visos renginyje dalyvavusios šokio grupės, kolektyvai ir studijos buvo apdovanoti padėkomis, diplomais, taurėmis, vadovai – asmeninėmis dovanomis. Taigi, laimėjo visi.

Šokio konkurso-festivalio dalyviai demonstravo savo gebėjimų ir patirties augimą šokio meno srityje, dalijosi savo jausmais meninės raiškos priemonėmis, kalbėjo šokio kalba didelę ir visai mažytę šokio patirtį turintys konkurso dalyviai – nuo 3 metų amžiaus vaikų iki 19 metų jaunimo.

 

Naujosios Akmenės ikimokyklinio

ugdymo mokyklos skyriaus ,,Buratinas“

vedėja Irena Girdvainienė