QR kodai pavasario beieškant

Pavasarį ankstyvojo ugdymo „Varliukų“ grupės vaikai pasitiko ieškodami gėlyčių ir paukštelių, naudodami QR kodus. Grupės mokytoja Agnė Krušinskienė pakvietė vaikus į lauką, išdalino jiems krepšelius ir kvietė surasti mėlynas gėlytes (gėlytės buvo atspausdintos, įlaminuotos ir iš anksto įsmeigtos lauke į žemę). Vaikučius, mėlynų gėlyčių takelis, nuvedė prie lentelės, ant kurios buvo QR kodas ir rinktų gėlyčių paveikslėlis. Su mokytojos pagalba, vaikai, naudodami planšetę, nuskanavo QR kodą ir atsidariusiame vaizdo įraše (iš Youtube kanalo) pamatė kas tai per gėlytės ir sužinojo daug naujos informacijos apie jas. Taip vaikučiai ieškojo dar kelių rūšių gėlyčių ir paukštelių. Ši veikla vaikams buvo įdomi, neįprasta ir įtraukianti. Mokytoja Agnė savo patirtimi, naudojant QR kodus, pasidalino su kitomis mokytojomis susirinkimo metu. 

Mes visada ieškome naujų ir įvairių būdų kaip įtraukti vaikus į veiklas ir juos sudominti. QR kodų galimybės yra neribotos ir leidžiančios sudominti vaikus atlikti jiems įprastas veiklas kitokiu būdu.

 

Ikimokyklinio ugdymo mokytoja

Agnė Krušinskienė