Mes ir mūsų draugai dalyvavome Respublikiniame ekologiniame konkurse „Žalioji palangė 2024“

IKU mokyklos skyriaus „Atžalynas“ priešmokyklinėje grupėje „Obuoliukai“ nuolat pilna draugų. Tai miesto „Saulėtekio“ progimnazijos socialinę-pilietinę veiklą atliekantys mokiniai, neformaliojo ugdymo programos jaunimui „The Duke of Edinburgh‘s international award Lietuva“ vaikų savanorystę vykdantys jaunuoliai.

Priešmokyklinukai pasitikdami pavasarį nutarė leistis į stebuklingą augalų pasaulį ir dalyvauti respublikiniame ekologiniame konkurse „Žalioji palangė“. Aptarę kokius augalėlius, indus ir vietą sodinimui rinksis, pasodino svogūnus, salotas, prieskonines žoleles pipirines, gėles. Mokytoja Rasa pasiūlė aptarti, ar nebūtų įdomu pasodintai daržovei, gėlytei susirasti draugą. Vaikai padarė išvadą, jog augalai, kaip ir žmonės džiaugiasi turėdami draugų, jiems vieniems liūdna. Jaunimas noriai įsijungė į žaliąjį pavasario žaidimą „Surask draugą“. Taip svogūnas surado savo draugą česnaką, žalia salota savo drauges rausvai ir rusvai žalią salotą, o žirnis susidraugavo su pupele. Įdomu buvo stebėti kaip medetkos, rugiagėlės ir paprastosios kosmėjos prasiskverbia per žemę ir stengiasi susidraugauti su morkomis ir salotomis. Vaikai pamatė, kaip šie augalėliai „ieško“ saulutės spindulėlių“. Prieskonines žoleles pipirines sodino priešmokyklinukai kartu su savo draugais mokiniais. Sodindami svarstė ar gali paprastieji rėžiukai draugauti su svogūnu? O, kai užaugo prieš Velykas pasigamino skanius sveikuoliškus užkandukus ir nutarė, „jog vitaminai mums būtini, nes daug mokomės ir visur norime dalyvauti, suspėti“. Smagu buvo pamatuoti česnako ir svogūno laiškus, vaikai nutarė, jog laiškai užaugo, „kaip kiškio ausys“. Stebint, prižiūrint, piešiant ir spalvinant, svajojant, fiksuojant daržovių augimą, atkeliavo ir džiaugsminga vaikų laukiama šventė Velykos ir Mažosios vaikų Velykėlės. Įstaigos bendruomenė įsijungė į vidaus ir lauko erdvių puošybą. Pasitarę visi „Žaliosios palangės“ draugai nutarė prisijungti prie tvarios mokyklos puošybos ir savo augalų gyvenimą pratęsti ir kūrybiškai pritaikyti lauko erdvėje. Iškeliavo į lauką su šūkiu: „Tegul mūsų Velykos būna žalios žalios!“.

Visa mūsų kelionė ekologinio konkurso „Žalioji palangė“ link: svajonės, bendravimas, draugystė, mūsų mokyklos aplinka, gamta, kūryba viskas užfiksuota nuotraukose. Pasidžiaukite!

 

IKU mokyklos metodininkė

Audronė Ruškienė