Projektas „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024“

Jau dešimtą kartą dalyvaujame Respublikiniame projekte „Lietuvos mažųjų žaidynės 2024‘‘. Projekto tikslas – skatinti ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų fizinį aktyvumą. Sausio mėn. įstaigos pedagogės Rasa Butkevičiūtė ir Audronė Žalienė dalyvavo Lietuvos tautinio olimpinio komiteto ir Respublikinės ikimokyklinio ugdymo kūno kultūros pedagogų asociacijos seminare, kur susipažino su projekto naujovėmis ir aptarė veiklų galimybes.

Vasario-kovo mėn. visa įstaigos bendruomenė įsijungė į fizinio aktyvumo užsiėmimus, kuriuos virtualiai vedė įvairių sporto šakų treneriai. Vaikai atliko daug įvairių judesių, išbandė daug smagių pratimų ir sužinojo kaip sportuoja: futbolininkai, plaukikai, orientacininkai, boksininkai, krepšininkai, išbandė naujus lengvosios atletikos, ritminės gimnastikos ir karatė judesius.

Balandžio 22 d. Naujosios Akmenės sporto ir sveikatingumo centre vyko „Mažųjų žaidynių 2024“ festivalis, kuriame dalyvavo įstaigos būsimieji priešmokyklinukai ir priešmokyklinių grupių vaikai su mokytojomis. „Ąžuoliuko“ mankštą vedė personažai: Ąžuoliukas, Buratinas ir Žvaigždutė. Sporto arenoje buvo parengtos 8 stotelės, kuriose vaikai atliko įvairiausias fizinio aktyvumo užduotis. Įveikę visas kliūtis vaikai savo pase surinko 8 antspaudus. Visus festivalio dalyvius pasveikino sporto ir sveikatingumo centro direktoriaus pavaduotoja Viktorija Guginytė, IKU mokyklos direktorė Neringa Vaičiūtė-Gabalienė įteikė „Mažųjų žaidynių“ diplomus. Festivalį vainikavo visų dalyvių garbės eisena aplink sporto areną.

Balandžio 25 d. mankštinosi, sportavo jaunesniųjų grupių vaikai. Mokytojų pasiūlytų užduočių įvairumas, priemonių gausa kvietė mažuosius linksmai judėti, sportuoti. Gausiais aplodismentais ir emocijų kupinais šūksniais palydėtas festivalio personažų diplomų įteikimas.

Teko, kaip reikiant paprakaituoti, išbandėme naujus judesius, aktyviai ir energingai sportavome, sustiprėjome fiziškai ir emociškai, gerai praleidome laiką. Ačiū šio tradicinio projekto koordinatorėms mokytojoms Rasai Butkevičiūtei, Audronei Žalienei, Daivai Jurgelienei, mūsų nuolatiniams projekto pagalbininkams Sporto ir sveikatingumo centro kolektyvui, visiems, kurie prisidėjo, kad projekto veiklos būtų įgyvendintos.

IKU mokyklos metodininkė

Audronė Ruškienė