Pasaulio vaikų HAIKU konkurso nugalėtojų pagerbimo šventėje

Skyriaus „Atžalynas“ grupės „Obuoliukai“ vaikai Tėja, Arielė, Vytautė, Gabija , Viltė, Marta, Justė ir jų mokytoja Rasa nutarė pirmą kartą išbandyti jėgas dviejose srityse: dailėje ir poezijoje, dalyvaudami XVIII Pasaulio vaikų HAIKU konkurse. Šio konkurso pagrindinis organizatorius – Japonijos avialinijų bendrovės JAL fondas. HAIKU – trumpiausias eilėraštis, trys poezijos eilutės, grakščiai parodančios gamtos grožį ar tiesiog unikalias gyvenimo akimirkas, meniškai apipavidalintas piešiniu. Šiųmetė konkurso tema – šeima, skatinanti išreikšti tai, kas joje brangu.

Balandžio 25 d. Nacionalinėje dailės galerijoje įvyko XVIII Pasaulio vaikų HAIKU konkurso nugalėtojų pagerbimo šventė. Renginyje dalyvavo priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rasa ir metodininkė Audronė. Sveikinimo žodį tarė Japonijos ambasadorius Lietuvoje Tetsu Ozaki, Lietuvos nacionalinio dailės muziejaus generalinis direktorius dr. Arūnas Gelūnas ir Lietuvos neformaliojo švietimo agentūros direktorius Valdas Jankauskas. Sulaukta 910 vaikų darbų iš 25 šalies miestų ir rajonų darželių, mokyklų, įvairių šalies švietimo įstaigų. Turėjome didžiulį malonumą, tarp HAIKU konkurso darbų Nacionalinėje dailės galerijoje atrasti mūsų mokyklos priešmokyklinukių Arielės ir Tėjos HAIKU poezija ir piešinukais įamžintas reikšmingas šeimos akimirkas.

Didžiulis malonumas buvo susipažinti su japonų tradicijomis, stebėti japonišką šokį, kurį šoko Ayano Honda, pasiklausyti Japonijos agentūros „Yukari“ vadovės Gabijos Kaunelienės paskaitos „Šeima Japonijoje“. Baigiamasis renginio akordas – fotosesija ir gražiausi sakurų žiedai didžiausiame Lietuvoje sakurų parke.

Ačiū kūrybingoms priešmokyklinukėms, priešmokyklinio ugdymo mokytojai Rasai už gabių vaikų ugdymą ir skatinimą dalyvauti, išbandyti jėgas ir įveikti iššūkius įvairiuose konkursuose. Dėkojame direktorei Neringai Vaičiūtei-Gabalienei už suteiktą galimybę dalyvauti konkurso apdovanojimų renginyje Vilniuje.

„Rašykit, pieškit, grokit: darykite visa, kas yra kūryba ir būsite gražūs. Nes gražiausias yra kuriantis

žmogus. Kartais ir laimingas“ – konkurso komisijos narys Andrius Luneckas.

IKU mokyklos metodininkė

Audronė Ruškienė