Mūsų mokyklai – Auksinis diplomas

Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykla antrus metus dalyvauja Sostinės vaikų ir jaunimo centro Programoje „Darni mokykla“. Mokslo metų pabaigoje Programos „Darni mokykla“ dalyviai – mokyklos ir darželiai – įsivertina, kaip sekėsi įgyvendinti savo pasirengtus darnios įstaigos  kūrimo planus.

Pagal surinktų balų skaičių įstaigos yra įvertinamos Žaliuoju, Sidabriniu arba Auksiniu diplomu. Nesurinkusios Žaliąjam diplomui gauti reikalingo minimalaus balų skaičiaus,  įstaigos gauna padėkas už dalyvavimą Programoje.

Programa gyvuoja nuo 2014 m. ir kasmet suburia vis didesnį skaičių ugdymo įstaigų, kurios, įgyvendinę įvairias iniciatyvas, džiaugiasi tvariais sprendimais, sutaupytomis lėšomis ir naujomis mokyklų tradicijomis.

Dalyvavimas programoje yra būdas mokyklos bendruomenei suvokti, išsiugdyti įpročius ir veikti savo mažoje aplinkoje, prisijungiant prie globalių problemų sprendimo. Darnaus vystymosi  veiklos integruojamos į visas mokyklos gyvenimo sritis: valdymą, ugdymo(si) procesą, darbuotojų profesines kompetencijas, kasdieninę įstaigos rutiną.

Mūsų Mokykla už 2022–2023 m. m. atliktas Programos įgyvendintas veiklas apdovanota Auksiniu sertifikatu, kuris parodo, kad įstaiga yra lyderė nacionaliniu mastu.

Programos dalyvių papogramės „Darnus darželis“ veiklų aptarimas, apibendrinimas ir dalyvių apdovanojimai vyko spalio 18 dieną Plungės Mykolo Oginskio meno mokykloje. Konferencijos partneriai ir šeimininkai – jau daug metų „darniai auksinis“  Plungės lopšelis-darželis „Rūtelė“.

Ataskaitas pateikė 27 šalies ikimokyklinio ugdymo įstaigos. 3 įstaigoms įteiktos Dalyvio padėkos, 7 – Žalieji apdovanojimai, 10 įstaigų pelno Sidabrinius diplomus, Auksiniais diplomais apdovanoti 7 darželiai, tarp kurių ir mūsų mokykla.

Kuriame naujus Programos planus ir veiklas ateinantiems 2023–2024 m. m. Apdovanojimas – nėra svarbiausias dalykas, svarbiausia įgyti naujų kompetencijų tvarumo srityje, auginant ateities piliečius.