Mėnuo „BE PATYČIŲ“

Baigėsi kovo mėnuo, o su juo ir sąmoningumo didinimo mėnuo „BE PATYČIŲ“. IKU mokyklos skyriuje „Atžalynas“ įvyko daug ir įvairių renginių, kuriais buvo siekiama draugiškai bendrauti, bendradarbiauti, neįžeisti vienas kito, saugiai jaustis draugų būryje.

Grupė ,,Boružėlės“ prisijungė prie Pasaulinės Dauno sindromo dienos. Vaikai kartu su mokytoja Ilona sukūrė skirtingų kojinių šokį. Vaikai išsinešė žinutę – mes visi esame skirtingi, tiek išvaizda, tiek pomėgiais ir tai netrukdo draugauti ir būti gerais draugais.

Grupės „Žvirbliukai“ vaikai su mokytoja Renata kiekvieną dieną stengėsi atrasti ir pasakyti gražius, malonius žodelius grupės draugui, mokytojoms. Kai kuriems pasisekė sukurti ir eiliuotus linkėjimus. Daug meilės ir kūrybiškumo įdėta piešiant draugus ir jungiant visus į draugystės ratelį. Smagu buvo pažaisti ir surasti pasislėpusį draugą.

Mokytoja Nijolė su mažaisiais ugdytiniais sukūrė bendrą kūrybinį darbą – plakatą „Gyvenkime be patyčių“. Vaikams patiko žiūrėti ir aptarti filmukus „Didžiausias draugas“, „Nepaprastas draugas“ ir pažaisti draugystės žaidimus „Gražūs žodžiai draugui“, „Sakyk priešingai“.

Grupės ,,Sveikuoliukai“ vaikai prisiminė gražaus elgesio taisykles. Vaikai pasakojo, kas yra jų draugas, diskutavo, kodėl jiems smagu draugauti. Kartu su mokytoja Larisa atpažino emocijas: stebėdami emocijų veidukus stengėsi įvardyti, kada juos aplanko tokia nuotaika, dalijosi akimirkomis, kurios tą dieną juos pradžiugino.

Grupės „Obuoliukai“ vaikai ryto ratuko metu diskutavo apie jausmus, emocijas. Sukūrė jausmų lentelę, kurioje vaikai turėjo atitinkama spalva pažymėti, kaip jaučiasi tą dieną. Priešmokyklinukai sukūrė ir dekoravo dėžutę – tai Draugystės paštas. Smagu buvo parašyti laiškus savo draugams. O kiek džiaugsmo buvo Draugystės pašte rasti laišką nuo geriausio draugo, mokytojos Rasos!

Grupės „Bitutės“ vaikai ir mokytoja Aurelija diskutavo: kam reikalingas draugas?, kas yra geras draugas?. Priešmokyklinukai nusprendė, jog sunku kalbėti apie patyčias, tačiau labai malonu turėti draugą ir svarbu išsaugoti draugystę. Vaikai nuoširdžiai deklamavo eilėraščius, sakė patarles apie draugus, draugystę, žaidė žaidimą „Baltos-juodos rankos“

Priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Butkevičiūtė suorganizavo parodėlę „Kovas – mėnuo BE PATYČIŲ“, į kurią įsijungė visų grupių ugdytiniai ir mokytojos.

Draugiško pavasario!

Juk turėti draugų didžiulis džiaugsmas!

 

Audronė Ruškienė

Skyriaus „Atžalynas“ metodininkė