Kovo 10-toji – Tarptautinė socialinio emocinio ugdymo diena

Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykloje antrąją kovo savaitę vyko įvairūs užsiėmimai, skirti pažymėti Tarptautinę socialinio emocinio ugdymo dieną – SEU. Grupėse vyko pokalbiai apie emocijas bei tinkamus jų raiškos būdus. Vaikai susidomėję klausėsi skaitomų knygelių: „Pasakojimas apie katino ir tulpės draugystę“ (aut. Evelina Daciutė); „Kai esu laimingas“ (aut. „Trace Moroney), pasakų, žiūrėjo vaizdo įrašus, kūrė darbelius: klijavo, piešė veidukuose savo nuotaiką atspindinčias šypsenas. Žaisdami stalo žaidimus, įtvirtino žinias apie emocijas, mokėsi kokiais žodžiais galima nuraminti, paguosti nuliūdusį draugą, diskutavo kas yra tikras, geriausias draugas, aiškinosi kokie žodžiai ir poelgiai išsaugo, o kokie poelgiai išskiria draugus. Taip pat vaikučiai mokėsi sakyti tėveliams ir draugams komplimentus, o mokytojos įrašė juos į didelius nuspalvintus gėlių žiedus ar balionus „Gėlytė nežydi be vandens, o draugystė be komplimentų.“ 
Vaikai, kurie atpažįsta savo emocijas, moka jas įvardinti bei tinkamais būdais išreikšti, būna sveikesni ir sėkmingesni, o mokytojai, kurie moka valdyti emocijas, rečiau patiria perdegimą.
Vaikai dirbo susidomėję, veiklos puikiai sekėsi. Galime užtikrintai pasakyti, kad vaikai tikrai mėgsta kalbėti apie emocijas.
Socialinė pedagogė 
Angelina Kinderevičienė