Judėk tvariai. Išlik sveikas!

IKU mokyklos skyrius „Atžalynas“ atsiliepė į Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos kvietimą ir rugsėjo 16–22 d. aktyviai dalyvavo Europos Judumo savaitėje, kurios 2021 m. tema „Saugus ir sveikas tvariai judėdamas“. Rugsėjo 16–22 d. buvo aktyvios, linksmos, pilnos įvairiausių renginių, susitikimų, naujų judrių atradimų, kurie vyko ne tik įstaigos erdvėse, bet ir Naujosios Akmenės Jaunimo parke, miesto stadione, parkelyje „Vaikų pasaulis“, miesto gatvėse. Įvairumo ir aktyvumo į Judumo savaitės dienas įnešė mūsų nuolatiniai socialiniai partneriai. Nuoširdus ačiū Akmenės rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos biuro administratorei Vilmai Šimienei, visuomenės sveikatos stiprinimo specialistei Skaistei Norvaišienei, visuomenės sveikatos priežiūros specialistei Linai Gurejevaitei, Telšių apskrities VPK Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūnei Ramunei Vėlavičienei.

Rugsėjo 16 d.  – ketvirtadienis

Grupės „Obuoliukai“ vaikai aktyviai pradėjo Judumo savaitę dalyvaudami akcijoje „Vaikščioti pėsčiomis sveika“. Praeivių dėmesį traukė vaikų nešini plakatai, kurie skatino visus vaikščioti pėsčiomis.

Grupės „Pelėdžiukai“ vaikai judrių žaidimų valandėlės metu, kurią organizavo ikimokyklinio ugdymo mokytoja Nijolė Lukšienė, patyrė daug teigiamų emocijų. Pabirusius iš pintinės spalvotus kamuoliukus vaikai noriai rinko, o surinkę vėl prašė juos išberti. Taip žaisdami vaikai sugalvojo, kad kamuoliukai panašūs į krintančius nuo medžių ir skrendančius lapus, tad kamuoliukai pradėjo skraidyti į šonus, į viršų kaip lapeliai. Buvo daug juoko ir šūkčiojimų. Eiti, bėgti vorele nėra taip paprasta trimečiams, tad „tuneliu“, supintu iš vytelių, skubėjo į mišką, kur vingiavo takelis ir vėl „tuneliu“ vienas paskui kitą…

Skyriaus „Atžalynas“ darbuotojai nutarė pagerinti savijautą, sudeginti daugiau kalorijų, pasivaikščioti gamtoje, pakvėpuoti grynu oru ir išbandė populiarėjantį sveikatingumo būdą šiaurietišką ėjimą.

Rugsėjo 17 d. – penktadienis

Grupių „Sveikuoliukai“ ir „Boružėlės“ vaikai ir ikimokyklinio ugdymo mokytojos Larisa Karpavičienė, Ilona Dvarionienė prisijungė prie Judumo savaitės renginių. Dalyvaudami sportiniame renginyje „Judėk, kvėpuok, atsipalaiduok“ išnaudojo miesto ir darželio erdves, pritaikytas poilsiui ir aktyviam judėjimui palaikyti. Išvykos į miesto parką „Vaikų pasaulis“ metu atkreipė dėmesį į švaraus, neužteršto oro svarbą bei eismo saugumą. Vaikams buvo smagu ne tik mankštintis, bet ir išbandyti įvairius sporto treniruoklius.

Grupės „Žvirbliukai“ vaikai ir ikimokyklinio ugdymo mokytoja Renata Krasauskienė kartu su visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Skaiste Norvaišiene sporto salėje patyrė daug džiugių ir sportiškų akimirkų. Mankštinosi, lenktyniavo, rungėsi estafetėse. Laimėjo visi, nes tapo sveikesni…. Vaikams ir mokytojai įteikta padėka už bendradarbiavimą ir vaikų judėjimo skatinimą, aktyvų dalyvavimą „Europos Judumo savaitėje“, vaikams dovanėlės – muilo burbulai.

Rugsėjo 20 d. – pirmadienis

Saulėtą pirmadienio rytą priešmokyklinukai dalyvavo akcijoje „Apibėk darželį“. Lėtu bėgimo žingsneliu nubėgo net 400 m. Tai puiki Judumo savaitės diena.

Rugsėjo 21 d. – antradienis

Grupės „Obuoliukai“ ugdytiniai ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Rasa Butkevičiūtė jau penktus metus kartu su visuomenės sveikatos stiprinimo specialiste Skaiste Norvaišiene mini Europos Judumo savaitę. Judumo savaitė – renginys, kuriuo siekiama parodyti vaikams, kaip svarbu judėti visus metus, būti fiziškai aktyviems, nepamiršti judėjimo teikiamo džiaugsmo. Su gera nuotaika ir linksma muzika atvykę į miesto stadioną, apšilo ir startavo varžydamiesi įvairiose estafetėse. Smagiai žaidė judrius žaidimus, šoko ir džiaugėsi judria diena gamtoje.

Rugsėjo 22 d. – trečiadienis

Akmenės rajono Savivaldybės visuomenės sveikatos biuras kartu su Akmenės rajono policijos komisariato bendruomenės pareigūne Ramune Vėlavičiene ir bičiuliu Amsiu pakvietė grupės „Obuoliukai“ ugdytinius paminėti dieną be automobilio. Priešmokyklinio ugdymo grupės „Obuoliukai“ ugdytiniai su mokytoja Rasa Butkevičiūte į Naujosios Akmenės miesto stadioną sugužėjo su paspirtukais ir dviratukais. Buvo linksma su draugais palenktyniauti, pajuokauti, pasivažinėti su draugo dviratuku. Naujosios Akmenės Jaunimo parke dieną be automobilio paminėjo priešmokyklinio ugdymo grupės „Bitutės“ ugdytiniai ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Aurelija Rimkuvienė. Važiavimas dviratukais, paspirtukais, lenktyniavimas gryname ore suteikė žvalumo, energijos, priešmokyklinukai suprato, jog važiuojant dviračiu, vaikštant pėsčiomis galima išsaugoti švarų aplinkos orą. Vaikų kūrybiniai darbai, skrajutės „Diena be automobilio“ ragino visus bent šią dieną išsiversti be automobilio ir ieškoti kitokių susisiekimo priemonių.

Judumo savaitės rytais skyriaus „Atžalynas“ vaikams nuotaikingas rytines mankštas vedė visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Lina Gurejevaitė. Smagu dieną buvo pradėti aktyviai ir žvaliai.

Kiekvienas dalyvavęs organizuotuose Judumo savaitės renginiuose suprato, koks svarbus ir naudingas sveikatai yra fizinis aktyvumas.

 

Audronė Ruškienė

IKU mokyklos skyriaus „Atžalynas“ metodininkė