Judėjimo džiaugsmas gamtos prieglobstyje

Susiklosčius nepalankiomis sąlygomis, kai judėjimas apribotas, vaikai vis daugiau laiko praleidžia prie televizoriaus ir kompiuterio namie, dėl to kenčia jų ne tik fizinis, bet ir pažintinis – dvasinis pasauliai. Kad vaikui būtinas fizinis judėjimas ir aplinka, kurioje jam būtų saugu, reikalingos investicijos, kurios atkreiptų dėmesį ne tik į individualias vaiko galimybes, fizinį pajėgumą, bet ir vaiko amžiui pritaikytas pasirinktas metodikas.
Ikimokyklinės įstaigos lauko erdvės suskirstytos pagal vaikų amžių, vaikų ugdomosios veiklos kryptį. Skyriaus teritorijoje yra etnografinis Močiutės kiemelis, saugaus eismo aikštynas, ankstyvojo, ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus ugdytinių žaidimų aikštelės. Lauko fiziniai žaidimai, kurie skatina atlikti tam tikras logines, ištvermę ugdančias, judesių koordinacijai lavinti užduotis, yra būtini vaiko sveikatai ir gerovei: smulkiąjai ir stambiąjai motorikai vystytis. Ikimokyklinės ugdymo įstaigos lauko aplinka skatina savaiminę vaiko veiklą, dažniausiai pasireiškiančią jo fiziniu aktyvumu. Akmenės rajono savivaldybės visuomenės sveikatos rėmimo specialiosios programos finansavimo dėka pradėjome lauko aikštelės įrengimo darbus. Taip pat buvo pasinaudota 1,2% parama. Tikimės, jog kitais metais pavyks užbaigti aikštelės įrengimo darbus: aptversime aikštelę tvora, nupirksime krepšinio stovus, futbolo vartus ir kitos tikslinės įrangos.

Fizinio aktyvumo aikštyne ugdytiniai aktyviai ir tikslingai sportuoja, įveikdami įvairias logines, ištvermės, susikaupimo ir kitas aktyvias veiklas. Užbaigę aikštelės įrengimo darbus, sukursime fizinio aktyvumo aikštelę, kurioje ugdytiniai saugiai skirtingais metų laikais galės žaisti mini futbolą, krepšinį. Bus patenkinami ugdytinių judėjimo poreikiai, turtinama judėjimo įvairovė.