Europos Judumo savaitė

Rugsėjo 16–22 d. IKU mokykla tradiciškai atsiliepė į Europos Komisijos kvietimą, palaikyti tvarią judumo didinimo kampaniją, kurios metu gyventojai skatinami daugiau judėti, vaikščioti pėsčiomis, važinėti dviračiais, viešuoju transportu. Akmenės raj. savivaldybė taip pat jungėsi prie šios kampanijos, todėl IKU mokykla dauguma renginių organizavo Naujosios Akmenės miesto pagrindinėje L. Petravičiaus aikštėje. Jau rugsėjo 15 d. visų grupių vaikai kartu su savo mokytojomis skubėjo į miesto aikštę, kur savo kurtais logotipais-ženkliukais papuošė aikštės medžius ir miesto gyventojams priminė, jog artėja Europos Judumo savaitė. Rugsėjo 18 d. vyresnieji ikimokyklinukai ir priešmokyklinukai dalyvavo Šokio dienoje, kuriai vadovavo šokio mokytoja Daiva Liuberskytė-Šukienė ir meninio ugdymo (muzikos) mokytoja Živilė Garbaliauskienė. Tai buvo ne tik impulsas šokti, praplėsti judesių įvairovę, bet ir pasidžiaugti, pasijusti „šokio žvaigždėmis“, filmuojant Šiaulių televizijai. O, kaip gi be žygio dienos, kuri vyko rugsėjo 21 d. Ji taip pat prasidėjo L. Petravičiaus aikštėje. Vaikai su savo mokytojomis nešdami IKU mokyklos vėliavą, įvairiaspalvius balionus, pačių pieštus plakatus, kurie skatino judėti, būti sveikais, aktyviais, žygiavo miesto centrinėmis gatvėmis (apie 2 km.) link Jaunimo parko. Rugsėjo 19, 20 d. priešmokyklinukams vyko jogos užsiėmimai. Už šią sporto terapiją, esame dėkingi Visuomenės sveikatos priežiūros paslaugų koordinatorei Justinai Jagminienei. Jogos užsiėmimai buvo vykdomi pagal visuomenės sveikatos rėmimo programos finansuojamo projekto „Padėk širdelei nurimti“ numatytas veiklas. Judumo savaitę užbaigėme rugsėjo 22 d. Jaunesniųjų ikimokyklinio amžiaus grupių vaikai pasiryžo sparčiu žingsneliu pasivaikščioti, o drąsesni ir apibėgti keletą ratukų apie darželį. Skyriaus „Buratinas“ ir „Atžalynas“ priešmokyklinukus išlydėjome į kelionę su mokykliniu autobusu po Naujosios Akmenės miestą. Už tai, kad galėjome susipažinti, pamatyti iš arti VMG, Cemento gamyklą, naują miesto sporto ir sveikatingumo centrą, atliekų rūšiavimo ir priėmimo aikšteles, prekybos centrus, Akmenės raj. savivaldybę, Rasos tvenkinį ir kt. esame dėkingi Ramučių gimnazijos direktoriui Dariui Jonui Kazlauskui ir vaikų pamiltam vairuotojui Arvydui. „Žvaigždutės“ skyriaus priešmokyklinukai tą dieną organizavo paspirtukų ir dviračių šventę. Skyrių vedėjos už aktyvų dalyvavimą Judumo savaitės renginiuose visas grupes apdovanojo IKU mokyklos direktorės Neringos Vaičiūtės-Gabalienės padėkos raštais.

Ačiū visiems prisijungusiems, dalyvavusiems organizuotose „Judumo savaitės 2023“ renginiuose, veiklose, o svarbiausia, jog mūsų vaikai suprato, kas yra judumas, sveikata, kaip smagu visiems kartu judėti, žygiuoti, šokti, bėgioti, važinėtis autobusu, dviračiu.

IKU mokyklos metodininkė

Audronė Ruškienė