Europos atliekų mažinimo savaitė

Lapkričio 20–28 d. IKU mokyklos skyrius „Atžalynas“ prisidėjo prie Europos atliekų mažinimo savaitės renginių organizavimo. Europos atliekų mažinimo savaitė – visose Europos šalyse vienu metu vykstanti kampanija, kuri siekia ugdyti visuomenės sąmoningumą tvariai naudojant išteklius ir tvarkant atliekas.
Skyriaus „Atžalynas“ bendruomenė įsijungė į organizuotą akciją „Papuoškime medžius žibintais“. Iš įvairių antrinių žaliavų (popieriaus, plastiko, stiklo ir kt.) vaikai su tėveliais gamino žibintus, kuriais papuošė medžius, krūmus ir kitas kiemo erdves. Žibintų šviesa visų širdeles šildė Žibintų šventės metu. Priešmokyklinių ugdymo grupių „Bitutės“, „Obuoliukai“ ir ikimokyklinio ugdymo grupės „Boružėlės“ vaikai kartu su tėveliais dalyvavo kūrybinėse dirbtuvėse „Statau miestą“. Iš įvairių pakuočių, dėžių gamino namus. Pagaminti nameliai buvo naudojami vaikų žaidybinei veiklai, Tolerancijos miesto kūrimui.
Grupės „Obuoliukai vaikai sugalvojo neįprastą veiklą pasigamino net ir atšvaitus.
Džiaugiamės, jog turėjome galimybę įsijungti į Akmenės rajono savivaldybės organizuotą akciją, kurios metu mieste buvo kuriama Kalėdinių eglučių alėja. Grupėse iš antrinių žaliavų buvo kuriami Kalėdiniai žaisliukai ir viena iš eglučių buvo puošiama vaikų sukurtais darbeliais.
Skyriaus „Atžalynas“ bendruomenė stengėsi surinkti kuo daugiau plastikinių butelių kamštelių ir juos panaudoti meninio darbo kūrybai. Europos atliekų mažinimo savaitę užbaigėme sukurdami komandinį meninį darbą „Klevo lapas“. Šis darbas – tai mūsų atsisveikinimas su rudeniu. O grupės „Obuoliukai“ vaikai patys pasiūlė dar vieną įdomią veiklą – iš kamštelių sudėlioti namelį.
Su vaikais kūrėme, gaminome, statėme, dekoravome, siekdami suprasti, kad iš nereikalingų daiktų galime sukurti kažką nauja, prailginti jų naudojimo laiką. Ugdytiniai suvokė, jog nereikalingi daiktai gali būti panaudoti grožio kūrimui, įvairiems žaidimams.
Dėkojame tėveliams, kurie geranoriškai įsijungė į Europos atliekų mažinimo savaitės renginius, kartu su vaikais gamino žibintus, namelius, rinko kamštelius. Ačiū Jums už bendravimą ir bendradarbiavimą.