Aukštas programos „Darni mokykla“ įvertinimas

Spalio 14 d. Sostinės vaikų ir jaunimo centras Vilniuje, Holiday Inn viešbučio konferencijų salėje šalies pedagogams surengė aktualią Tvarumo konferenciją, kurios  metu  buvo pristatytas jau 7-asis programos „Darni mokykla“ sezonas , jo prioritetai, naujienos bei įteikti „Darnios mokyklos“ apdovanojimai.

2014 m. startavusi programa yra atvira visoms ugdymo įstaigoms Lietuvoje, kurios nori žengti savuosius žingsnius darnumo, tvarumo link ir ieško palaikymo, metodinės pagalbos bei draugiškos, stiprios, motyvuojančios bendruomenės. Programos dalyviams suteikiama žinių ir gebėjimų, reikalingų kurti darnias ugdymo įstaigų bendruomenes, gebančias veiksmingai valdyti ir naudoti išteklius, derinant aplinkos apsaugą, socialinį teisingumą ir ekonomikos vystymąsi. Į projektą įsitraukusios mokyklos ir darželiai pradžioje įvertina, kokį poveikį jos daro supančiai aplinkai (kokį ekologinį pėdsaką palieka) ir per metus stengiasi šiuos rodiklius kaip įmanoma pagerinti. Ekologinį pėdsaką mokyklos matuoja pagal 7 kriterijus: elektros energijos, šiluminės energijos, vandens ir maisto suvartojimą, išmetamų atliekų kiekį, transporto ir mobilumo poreikius bei aprūpinimą darbo priemonėmis.

Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykla į programą „Darni mokykla“ įsijungė 2021 m. rudenį. Drauge su tūkstančiais vaikų iš 61-nos  šalies ugdymo įstaigos ( tarp jų 16 darželių) – programos „Darni mokykla“ dalyviais – ištisus metus stebėjome, kaip kasdieniai įpročiai išteklių taupymo, darnaus mobilumo, rūšiavimo srityse paveikia mokyklos paliekamą ekologinį pėdsaką , pakeičia aplinką bei jų pačių vertybes ir gyvenimo kokybę. Per šiuos metus vaikai  įgyvendino įvairias  iniciatyvas ( „Diena be automobilio“, „Vaikščioti pėsčiomis sveika“, „Globokime paukštelius“, „Papuoškime medį“, „Papuoškime darželį gėlėmis“ ir kt.), dalyvavo išvykose į mišką, parką, Kamanų rezervatą, sodino medelius , rūšiavo atliekas  ir vykdė kitas gamtosaugines veiklas. Dalyvavimas programoje suteikė galimybę mūsų mokyklos vaikams prisidėti prie globalių problemų sprendimo, džiaugtis tvariais sprendimais, naujomis mokyklos iniciatyvomis bei tradicijomis.  Visa tai inicijuojama per vaikams suvokiamus pokalbius, diskusijas, akcijas, renginius ir patrauklias patirtines veiklas.

Dalinamės džiugia žinia – Naujosios Akmenės ikimokyklinio ugdymo mokykla  už 2021-2022 metais įgyvendintas veiklas darnaus vystymosi įgūdžių programoje  apdovanota sidabriniu  diplomu. Džiaugiamės ir didžiuojamės aukštu mokyklos  įvertinimu! Sidabrinis  sertifikatas parodo, kad mokykla padarė didelę pažangą įgyvendindama darnaus vystymosi veiklas. Tai įkvepia telktis naujiems darbams.

„Žaliosios komandos“ narė ir konferencijos dalyvė Regina Petraitienė